Zero waste

Planeta jest dla nas niesamowicie ważna, dlatego chcemy robić wszystko, aby o nią dbać- prywatnie, ale również jako marka. Podejmując jakiekolwiek działanie staramy się myśleć jak najbardziej ekologicznie… i bezodpadkowo z duchu zero waste. Markę prowadzimy już od roku, więc możemy napisać co rzeczywiście realnie robimy, a nie tylko co planujemy wdrożyć. Zapraszamy do lektury! 🙂

OPAKOWANIA Z DRUGIEJ RĘKI

Trzymamy się zasady, że jeżeli możemy nie zamawiać czegoś nowego, ale zdecydować się na wykorzystanie produktu, który miał trafić na śmietnik ROBIMY TO! Od roku wykorzystujemy kartony do tworzenia swoich własnych opakowań, ponieważ uważamy, że najważniejszy jest środek, a opakowanie i tak zazwyczaj zostaje wyrzucone. Nie chcemy tworzyć nowych śmieci. Chcemy je redukować. Podjęliśmy przez ten czas współpracę z kilkoma lokalnymi firmami, które oddają nas swoje zużyte kartony. Często również dostajemy paczki-niespodzianki od naszych Odbiorców, którzy wysyłają nam wielkie paki z kartonami, których nie używaja.

Wykorzystujemy ponownie pergaminy,kartony, folie bombelkowe, wypełniacze z powietrzem oraz kartki z jednej strony już zapisane. Staramy się tak naprawdę nie wyrzucać niczego i wszystkiemu nadać kolejne życie.

Nasz sklepowy śmietnik to mała doniczka, do której wyrzucamy sporadycznie niewielkie ilości odpadów.

Nasze paczki na pierwszy rzut oka nie zawsze wyglądają ekologicznie- bo mają plastik. Jednak jesteśmy dumni z tego, że ten plastik pozyskany jest od kogoś kto już go wykorzystał i miał go wyrzucić. Wszystkie plastiki w naszych paczkach są używane. Nigdy nie kupiliśmy żadnego nowego plastikowego opakowania z hurtowni.

TWORZYMY EKOLOGICZNE PRODUKTY

Wcale nie chodzi tu o tworzenie stricte zero waste produktów jak metalowe słomki czy woreczki na chleb. Uważamy, że ludzie powinni otaczać się pięknymi rzeczami i nie jest to nic złego- ale chcemy to robić z głową. Proponujemy rozsądne produkty. Myślimy o surowcu, z którego powstają nasze rzeczy. Promujemy dbanie o ekologię.

Dlatego w naszym sklepie pojawiły się eko zeszyty, kalendarze i notesy z kartek z makulatury. Kartki nie przechodzą procesu wybielania, nie potrzeba ścinać na nie nowych drzew. Wszystko jest wykorzystywane wtórnie. Oszczędzamy przez to mnóstwo energii, wody, a przez to przyczyniamy się do bycia bardziej w zgodzie z naturą.

Kolejnym produktem są naturalne świece sojowe. Są wegańskie, bez GMO, z naturalnym składem, który nie truje człowieka, ani środowiska. Promujemy kupowanie świec od polskich marek. Chcemy, aby nasze świece leczyły, nie szkodziły. Przypominamy również o rzeczach prostych- takich jak ZAPAŁKI. To o wiele lepszy pomysł niż plastikowa zapalarka, dlatego wprowadziliśmy na sklep kolekcjonerskie zapałki z ilustracjami naszych artystek, które komponują się idealnie ze świecami.

Eko bawełniane torby. Stylowe robienie zakupów, chodzenie na spacer, czy do kina. Naszym zdaniem posiadanie jednej wielofunkcyjnej torby to idealne rozwiązanie! Stworzyliśmy torby, z których jesteśmy dumni i cieszymy się, że nasi odbiorcy również je pokochali.

Sprawdź całą ofertę naszego sklepu, aby przekonać się na własne oczy, ze staramy się być rozsądni i żyć w zgodzie z naturą.

PIECZĄTKA

Zrezygnowaliśmy z wielu elementów charakterystycznych dla “prestiżowych marek”. W naszej paczce nie znajdzie się więc żadnych niepotrzebnych gratisów czy śmieci. Paczka zawiera w sobie produkt docelowy oraz jak najmniejsza ilość opakowań z drugiej ręki. Zachęcamy przy tym również do wykorzystywania surowców ponownie! 🙂 Nie mamy ulotek, naklejek z logiem i wielu innych zbędnych rzeczy. Wierzymy, że nasz produkt sam się obroni i nie potrzebne są mu żadne ozdobniki. Mamy nadzieję, że Matka Natura jest z tego zadowolona. My i nasi Klienci uważamy, że to dobre rozwiązanie! 🙂

PROMUJEMY UBRANIA Z DRUGIEJ RĘKI

Co jakiś czas na naszym kanale pojawiają się produkty, które znikają w kilkanaście minut. Mianowicie- ubrania z drugiej ręki. Przeszukujemy lumpeksy w poszukiwaniu najlepszej jakości ubrań, by później nadać im drugie życie nadrukowując techniką sitodruku ilustracje z naszego sklepu.

Chcemy pokazać, że ubrania mogą być w idealnym stanie bez marnowania wody i pozyskiwania nowej bawełny, czy innych surowców na materiały. Mamy nadzieję, że lumpeksy nigdy nas nie zawiodą i będziemy mogli wciąż znajdywać w nich perełki 🙂

Na razie mieliśmy dwie edycje. W każdej z nich na ubraniach były ilustracje Ewuwua.

SZACUNEK DO PRODUKTÓW NIEIDEALNYCH

Na co dzień pracujemy z papierem, który jest delikatnym materiałem i w ferworze pracy nie zawsze uda się uniknąć błędów, czy zagnieceń. Od początku postanowiliśmy nie reklamować w drukarniach wydruków, które mają wady. Byliśmy świadomi, że choć pieniądze odzyskamy, to mnóstwo papieru pójdzie na śmietnik. Naszym zdaniem jest to bardzo nieekologiczne. Dlatego postanowiliśmy robić wyprzedaże. Jeśli plakat ma zagięty róg lub błąd w wydruku- sprzedajemy go w cenie produkcyjnej. Mamy to szczęście, że nasi Klienci również dbają o ekologię, a przy tym część z nich lubi produkty nieidealne. Tak więc jest to rozwiązanie idealne! 🙂 Błędne druki zbieramy w wydzielonej do tego szafce i co kilka miesięcy robimy niewielką wyprzedaż. Lubimy ten system 🙂

ŚWIĄTECZNE NIEMARNOWANIE

Podczas świąt Bożego Narodzenia- czyli największej chęci obdarowania dużej ilości osób przez każdego z nas- mocno nawołujemy do tego, aby prezenty były przemyślane, nie dla każdego i… zapakowane ekologicznie. Wykorzystanie starego kartonu i ozdobienie go tym co się ma jest SUPER OKEY! W roku 2019 wypuściliśmy w naszym sklepie świąteczne naklejki, które miały być ozdobą prezentu. Polecaliśmy, aby nie naklejać jej na prezent, by mogła być wykorzystana przez obdarowanego na czymś trwalszym niż papier pakowy. Oferowaliśmy również pakowanie prezentów przez nas- z wykorzystaniem papieru makulaturowego (już kiedyś użytego), wspomnianej naklejki, sznurka (z drugiej ręki) oraz ususzonego kwiatka. Wyglądało to świetnie i każdy był zadowolony. W tym roku również chcemy to promować bardzo intensywnie 🙂

WSPIERAMY POLSKICH PRZEDSIĘBIORCÓW

Podczas kryzysu gospodarczego zauważyliśmy jak bardzo wspieranie naszych Roślinnych Przestrzeni przez naszych Odbiorców przekłada się na to, że my możemy wspierać innych przedsiębiorców, od których wybieramy nasze pół produkty. Drukujemy plakaty w polskiej, małej drukarni prowadzonej przez trzech fantastycznych fachowców w Gdańsku, nadruki na torbach oraz ubraniach tworzymy wraz z elbląskim sitodrukiem, pół produkty jak papier makulaturowy, wosk, słoiki do świec i wiele innych moglibyśmy zamawiać z zagranicy, gdzie jest możliwość kupienia wszystkiego taniej- ale nie taka jest nasza filozofia. Chcemy tworzyć obieg zamknięty. Wspierać naszych, doceniać ich pracę i to, że robią to świetnie! 🙂 Wspierając nas możesz być pewny, że wspierasz również kilka innych przedsiębiorstw.

Chcemy, aby ROŚLINNE PRZESTRZENIE były naturalne nie tylko ze względu na roślinny motyw, ale również na te poboczne (bardzo istotne) elementy i nasze działanie. Dziękujemy, że jesteś w tym z nami! 🙂