Zero waste

Teoretycznie tworzenie plakatów na papierze nie ma wiele wspólnego z zero waste, ale wychodzimy z założenia, że najważniejsze są względy estetyczne, nasz komfort, piękne wnętrza, a dopiero później filozofia. Oczywiście nie chcemy być ignorantami. Ochrona środowiska jak i sam ruch zero waste jest nam bardzo bliski i jednym z pierwszych kroków przy tworzeniu naszego sklepu był warunek, aby wszystko było jak najbardziej w zgodzie ze środowiskiem.

OPAKOWANIA Z DRUGIEJ RĘKI

Dzięki temu miesiącami zbieraliśmy różnego rodzaju kartony, tuby, w których przychodziły do nas nasze osobiste plakaty, pergaminy i wszystko to, co uznaliśmy, że może przydać się do naszego sklepu. Dzięki temu mamy duży, kartonowy magazyn.

Oczywiście nie starczy nam tego na wszystkie zamówienia, ale będziemy starali się stworzyć grupę ludzi, która zechce oddawać nam wszystkie opakowania po swoich internetowych zakupach. Dzięki temu choć w pewien sposób oszczędzimy śmiecenia i zamawiania nowych tub i pudełek.

Zamawianie u nas będzie możliwe pod dwoma postaciami. Ultra piękne, jak najbardziej zero waste, ale jednak z nowych materiałów (rozumiemy, że niektórzy uwielbiają, gdy nawet paczki są piękne). Natomiast drugie paczki będą ultra zero waste i jak najbardziej piękne 😀 Co oznacza ultra zero waste? Że wszystko co wykorzystamy do pakowania paczki będzie z odzysku. Pergamin, tuba itp.

Będzie również możliwość odbioru osobistego w Elblągu, wtedy chcielibyśmy (za zgodą również drugiej strony) pakować papier jedynie w sznureczek zawiązany w kokardkę. Plakatowi nie powinno się nic stać w słoneczny dzień, a ilość śmieci do wywalenia będzie wynosiła zero.

PIECZĄTKA

Poza tym zrezygnowaliśmy z nalepek firmowych. Postanowiliśmy, że o wiele lepszym rozwiązaniem będzie pieczątka. Nie dość, że o wiele lepsza dla środowiska, to jeszcze bardzo klimatyczna. Strasznie nam się podoba. Pierwszego dnia trudno było nam przestać stemplować nią wszystko co napotkaliśmy na swojej drodze.

Chcemy, aby ROŚLINNE PRZESTRZENIE były naturalne nie tylko ze względu na roślinny motyw, ale również na te poboczne elementy i nasze działanie.