Mamy eko paczki!

Ależ jesteśmy szczęśliwi! Ostatnio testowaliśmy jak moglibyśmy wysłać do Was paczki z plakatem I RAMĄ tak, aby nasze ekologiczne serce nie padło na zawał. Zrobiliśmy dwie próby- jedną eko (zakończoną fiaskiem) i drugą pełną plastiku, która doszła w całości. Wiedzieliśmy, że musimy postawić na folie bąbelkową, folie, strecz […] i oczywiście dużą ilość kartonu. I o ile karton byliśmy w stanie kupić, to pojechanie na zakupy po tonę folii bąbelkowej wydało nam się mega słabe.

Z pomocą przyszedł nam ostatni wyjazd nad morze, gdzie pomagaliśmy (a właściwie Piotr) w remoncie. Przed odpakowaniem pierwszej kanapy powiedział: “Karolina, może zajmij się oporządzaniem tych wszystkich odpadków, może nam się przydadzą do roślinnych?”. Sama bym na to nigdy nie wpadła, ale po pomyśle rzuconym w moją stronę uznałam, że to sytuacja idealna!

I tak oto po trzech godzinach Piotra rozrywania i mojego składania mamy trzy wielkie wory (co prawda plastikowe, ale również użyte drugi [i nie ostatni] raz) wypchane po brzegi śmieciami, które dla nas są warte wiele. Dla samej świadomości, że nasze ramy jadące do Was są bezpieczne no i mega eko warto było to zrobić 🙂

Super sprawa co? Odkrywanie wartościowego produktu w czymś co powinno wylądować na śmietniku. Wszyscy byli zadowoleni- my oraz właściciele, od których zabieraliśmy to wszystko. My mieliśmy problem z głowy z kupowaniem tony plastiku, a oni z upychaniem tego w swoim śmietniku i czekaniem na śmieciarkę.

Na zdjęciu może tego tak nie widać, ale tego wszystkiego jest naprawdę masa. Starczy nam to pewnie na sto zamówień i choć mamy nadzieję, że sto osób na nasz sklep zawita szybko, to jednak realistycznie podchodzimy do tematu i myślimy, że starczy nam tego wszystkiego na naprawdę długo.

Jeśli jednak jesteście chwilę przed remontem, albo chociażby wymianą mebli i na dodatek mieszkacie w Elblągu, albo w Trójmieście, to koniecznie dawajcie znać. Z chęcią odbierzemy od Was wszelkiego rodzaju kartony i strecze… no i odwdzięczymy się ROŚLINNYMI.